Wdrażanie usprawnień w zarządzaniu jednostką samorządu terytorialnego przez Instytuty INORG i MODUS EN

EN Uprzejmie informujemy, iż z sukcesem zakończyliśmy trwający ponad 10 miesięcy projekt mający na celu wdrażanie usprawnień w zarządzaniu jednostką samorządu terytorialnego w 10 urzędach miast, gmin oraz 2 starostwach powiatowych z terenu województwa opolskiego i śląskiego. Projekt dotyczył wdrożenia optymalnych modeli, procedur, metod oraz informatycznych narzędzi z zakresu mierzenia satysfakcji pracowników oraz wartościowania stanowisk pracy. Projekt był realizowany we współpracy z Firmą Omikron, która dostarczyła specjalistyczne oprogramowanie służące do wartościowania stanowisk pracy i badania satysfakcji pracowników.

W wyniku realizacji projektu uzyskano następujące efekty:

 • opracowanie „szytej na miarę” metody wartościowania stanowisk pracy dostosowanej do specyfiki poszczególnych Urzędów,
 • opracowanie wzorcowych opisów stanowisk pracy,
 • standaryzacja nazewnictwa stanowisk,
 • przeprowadzenie pilotażowego wartościowanie stanowisk pracy,
 • opracowanie układu odniesienia dla wartościowania stanowisk pracy w Urzędach,
 • przeszkolenie ponad 1200 osób z zakresu wartościowania stanowisk pracy,
 • wdrożenie oprogramowania wspierającego proces wartościowania stanowisk pracy,
 • przeszkolenie liderów procesu mierzenia satysfakcji pracowników (ponad 200 osób),
 • implementacja narzędzi informatycznych wspomagających proces mierzenia satysfakcji pracowników,
 • usprawnienie systemu organizacji i zarządzania dzięki:
  • wskazaniom do standaryzacji zakresów czynności,
  • wskazaniom do zmian w dokumentacji organizacyjnej,
  • opracowaniu klucza do interpretacji wyników badania satysfakcji pracowników,
  • opracowaniu założeń do modelu systemu motywacyjnego.

   

Mając na uwadze zrealizowane w ciągu ostatnich lat projekty systemów organizacji i zarządzania dla urzędów w Piekarach Śląskich, Tarnowie oraz Krynicy Zdroju dysponujemy obecnie istotnym potencjałem (metodyka, doświadczenie, praktyka) w zakresie oferowania usług doradczych dla jednostek samorządowych.

 

 
Instytuty INORG i MODUS na Międzynarodowych Targach i Konferencji Przemysłu Chemicznego EXPOCHEM2011 en
Friday, 18 February 2011 00:00

EN W związku z odbywającymi się w dniach 23 i 24 lutego 2011 r. Międzynarodowymi Targami i Konferencją Przemysłu Chemicznego EXPOCHEM 2011 w katowickim Spodku, planujemy wziąć aktywny udział w ww. przedsięwzięciu, zarówno w charakterze wystawcy, jak i czynnego uczestnika konferencji. Będzie więc można zapoznać się z ofertą Instytutów INORG i MODUS, a w szczególności przedyskutować kwestie związane z realizacją (organizacją i finansowaniem) przedsięwzięć innowacyjnych, czy też przeglądnąć publikowany przez nas kwartalnie od 9 lat Raport o Przemyśle Chemicznym.

Serdecznie zapraszamy.

 
Referat INORG nt. utrzymania ruchu w energetyce (Bełchatów) EN
Tuesday, 02 November 2010 14:00

EN W dniach 27-28.10. 2010 r., na zaproszenie Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie mieliśmy zaszczyt wziąć udział w Naradzie Dyrektorów ds. Remontów Elektrowni, zorganizowanej w Bełchatowie. Nasz referat, wygłoszony przez dr inż. Henryka Promnego oraz mgr Lecha Winiowskiego, koncentrował się na wybranych problemach organizacyjnych służb utrzymania ruchu w firmach o ruchu ciągłym, w szczególności w sektorze energetycznym, jak i wielkiej syntezy chemicznej (prezentację z referatu można pobrać ze strony www INORG, w dziale O Firmie/Analizy i Publikacje).

Referat stanowił świetną okazję do merytorycznej wymiany poglądów z szefami służb utrzymania ruchu z wszystkich polskich elektrowni, która przebiegła w niezwykle sympatycznej atmosferze.

W trakcie spotkania, na zaproszenie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. zwiedziliśmy ponadto największy w Polsce blok nr 13 w Elektrowni Bełchatów, znajdujący się obecnie w trakcie rozruchu.

 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Page 3 of 3